Historia grupy sięga roku 2015 kiedy to w głowie pewnego Wrocławianina, Janusza „Prezesa” Rodaka, zakiełkował pomysł połączenia rowerowej pasji z niesieniem pomocy innym. Niemałą rolę w procesie napędzania tej idei miały też jego osobiste przeżycia.
W 2015 roku odbył się też pierwszy rajd charytatywny. „Prezesowi” udał się zebrać ekipę która w 24 godziny pokonała na rowerach trasę Wrocław – Kołobrzeg. Jej celem było wsparcie wrocławskiego hospicjum dla dzieci.
Szybko stało się jasne, że nie będzie to jednorazowe przedsięwzięcie ale cykliczne wydarzenie, które z czasem zaczęło gromadzić wokół siebie, a przede wszystkim wokół idei niesienia pomocy, coraz większą grupę sympatyków.
Do grupy zaczęli dołączać nowi uczestnicy, zarówno indywidualni rowerzyści jak i grupy rowerowe. Z biegiem lat rozrosła się też ekipa stanowiąca zaplecze techniczne grupy, dołączyli też partnerzy oferujący wsparcie medialne.
Do sukcesów poszczególnych rajdów, jako sponsor kolarzy i darczyńca, mocno przyczynił się zarząd Grupy FORTACO Wrocław. W szczególności wspomnieć należy Adama (General Manager), Krzysztofa (Finance Director) oraz Anię (P&HR Manager), którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy za wieloletnie wsparcie.
Za nami osiem rajdów, osiem dobrych uczynków i osiem wspaniałych przygód. Ile przed nami? Tyle na ile starczy sił i… pewnie jeszcze kilka więcej 🙂


Obecny skład grupy

Janusz Rodak – ojciec chrzestny, ex-prezes, kolarz
Aleksander Samofał – prezes, kolarz
Jarosław Zaborowski – kolarz
Ruslan Khaliavka – kolarz

Tomasz Kalota – medializacja, relacje, kierowca
Andrzej Malenda – fotograf, grafik, admin strony www
Oleksander Pyrozhenko – kierowca
Dmytro Bochanov – fotograf, operator kamery i drona